Święto Pieczonego Ziemniaka 2023

Ziemniakowice to była tętniąca życiem wieś, która co roku dostarczała na półki sklepowe mnóstwo jedzenia, nie tylko ziemniaków. Warzywa, mleko, jaja, pieczywo i przeróżne przetwory wyjeżdżały w dużych ilościach, a mieszkańcy Ziemniakowic cieszyli się zawsze dużym poważaniem. Do czasu, aż pewnego roku Mietek Pyra powiedział na zebraniu gminnym, że jedzie do miasta, a za nim ruszył cały tłum, jakby ten pomysł powstał nie tylko w głowie Mietka, ale nikt nie chciał się do tego przyznać.

I tak z Ziemniakowic wyjechali młodzi i silni rolnicy i rolniczki, zbieracze i zbieraczki, pasterze i pasterki. Na szczęście stało się to już po żniwach, więc plony z pól zostały zebrane. Ale kto te wszystkie zbiory przygotuje na zimę i kto pomoże je wysłać do miasta na sprzedaż? Czy jest w ogóle nadzieja, że w Ziemniakowicach odbędą się coroczne dożynki? Czy wśród członków Waszych gromad są dzielni farmerzy, którzy zechcą przyjechać do Ziemniakowic?

Kiedy?
W sobotę 7 października w godzinach 10:00 – 14:30 (z apelem pod koniec wydarzenia).

Gdzie?
Latchorzew – Bar Pod Świerkiem i… kartoflisko po sąsiedzku.
Na miejsce można dojechać z przystanku Metro Bemowo autobusami linii 712 i 714 na miejsce, a także 149 (wtedy trzeba przejść ok. 600 m). Podróż trwa 10-15 minut.

Za ile?
Koszt wzięcia udziału w imprezie to 25 zł od zucha.

Zgłoszenia zbierane są do soboty 30.09.2023 poprzez formularz.

Wpłaty zbierane są całymi gromadami na konto namiestnictwa, do wtorku 03.10.2023.

Czuj!