60-lecie istnienia Hufca Warszawa-Wola

Druhny i Druhowie!

1 października 1960 roku, dokładnie 60 lat temu, doszło do wyjątkowego wydarzenia, które połączyło trzy współpracujące ze sobą hufce: Reduta, Młynów, Koło w jeden silny hufiec znany jako Hufiec Warszawa-Wola.

Z tej okazji Komendantka ogłosiła “Alert Pamięci” dla całego hufca.
Rozkaz wraz z alertem znajduje się tu: LS1-2020.pdf
Zachęcamy do zapoznania się.

Cały rok harcerski 2020/21 będzie obfitował w różne wydarzenia związane z obchodami 60-lecia utworzenia Hufca Warszawa-Wola.

Już teraz przedstawiamy propozycję odznaki programowej, którą można znaleźć w naszym banku pomysłów: Odznaka Programowa 60-lecie hufca_broszura.pdf

Odznaka to 4 zadania, które można wykonać z drużyną również zdalnie. Zachęcamy do jej realizacji – termin zgłoszeń został przedłużony do 31 stycznia

W związku z powstaniem Odznaki Programowej z okazji 60-lecia Sztab opiekujący się obchodami ogłasza konkurs na wygląd odznaki.

Zapraszamy do udziału wszystkich! Od zucha do instruktora. Pracę trzeba dostarczyć do hufca do 01.05.2021 r.

Niezależnie od tego, czy dana jednostka realizuje odznakę, powinna przygotować Pamiątkową Kartę Jednostki do Wielkiej Księgi Historycznej Hufca. Może ona zawierać podstawowe informacje, ciekawostki, zdjęcia lub dowolny inny element, który chcielibyście zostawić po sobie przyszłym pokoleniom i członkom naszego Hufca.

Karty należy wykonać w Wordzie i wysłać do 9.05.2021 r. na maila: .

Dla przykładu, inspiracji i motywacji przekazujemy wam dwie gotowe Karty – 19 WGZ „Pepe” oraz 19 WDH-ek „Arkadia” im. Marii Krassowskiej.

Regulamin można pobrać tutaj: Regulamin.pdf

Zachęcamy także do udziału w hufcowym TRInO stworzonym w całości przez Sztab 60-lecia Hufca ZHP Warszawa-Wola.

Trasę wraz z opisem można znaleźć tutaj.
Niebawem pojawi się ona w oficjalnym wykazie na stronie TRInO PTTK.

Pokonanie tej trasy przybliży Wam historię naszego hufca, a także umożliwi odwiedzenie miejsc związnych z harcerską obecnością w dzielnicy Wola.

Pytania lub wątpliwości związane z TRInO należy przesłać na adres: .

Powodzenia!