XXXV Zlot Żółtego Liścia

Na dobry start roku harcerskiego, chcielibyśmy zaprosić Was serdecznie na jubileuszowy XXXV Zlot Żółtego Liścia! Poczujcie przygodę i spędźcie razem z nami dwa dni w podwarszawskich lasach.

Poniżej kilka informacji podstawowych:

Termin: 7-9 października

Zlot rozpoczyna się wieczorem, 7 października i kończy w niedzielę, 9 października w okolicach godziny 13:00.

Miejsce: Zalesie Górne

Zlot rozpoczyna się grą, która swój punkt startowy będzie miała na stacji PKP Zalesie Górne. Stamtąd drużyny ruszają w kierunku terenu zlotu zgodnie z otrzymaną na stacji instrukcją. W trakcie gry drużyny docierają na wyznaczone dla nich specjalnie miejsce.

Warunki bytowe: namioty

Każda drużyna we własnym zakresie powinna przez zlotem skompletować ekwipunek biwakowy, w tym:

• namioty (wystarczające dla liczby uczestników),
  • garnek,
  • patelnię,
  • narzędzia kuchenne,
  • opcjonalnie kuchenkę polową (palnik + butla/kartusz).

W razie trudności ze skompletowaniem ekwipunku a jednocześnie wielką wolą bycia mimo to częścią XXXV Zlotu Żółtego Liścia, prosimy o kontakt w trybie szybkim.

Liczebność patroli: od 4 do 7 osób

Zajęcia programowe zlotu będą w większości (a nie nie w całości) odbywały się w patrolach. Patrole będą poruszały się samodzielnie po terenie nadleśnictwa Chojnów, stąd prośba, by patrolowi byli osobami możliwie pełnoletnimi lub (jeśli to niemożliwe) odpowiedzialnymi.

Zgłoszenia: do 25 września

Zgłoszenia są prowadzone DRUŻYNAMI. Przy zgłoszeniu proszę podać uczestników w podziale na docelowe patrole ze wskazaniem patrolowych.

Zgłoszenia będą prowadzone w systemie e-Hufiec.

Ze względu na ograniczone warunki terenu, jest LIMIT ZGŁOSZEŃ. Będziemy ogłaszać na stronie hufca progresywnie liczbę uczestników, żeby umożliwić Wam monitorowanie bieżącej sytuacji.

Koszt: 50 zł /osoba

W koszcie zlotu jest uwzględnione wyżywienie uczestników od sobotniego do niedzielnego śniadania.

Termin wpłat: do 30 września

Wpłaty będą przyjmowane za pośrednictwem przelewów bankowych. Dokonanie wpłat zgłoszonych uczestników po tym terminie skutkuje podwyższeniem ceny zlotu do 65 zł za osobę.

Chcemy, by ten zlot stał się dla jak największej rzeszy z Was niezapomnianym  przeżyciem. Zachęcamy do zgłoszeń, zaś tych niezdecydowanych – do wysuwania swoich pytań i wątpliwości.

P.S. WAŻNE! Szukamy dalej osób do komendy zlotu. Zespół jest młody i chętny do działania, ale mamy w nim braki, które utrudniają nam pracę, więc wszelkie wsparcie, wszelkie ręce – na pokład! :D

Z harcerskimi pozdrowieniami,

Komenda XXXV Zlotu Żółtego Liścia