Druhny, Druhowie,

Miło mi poinformować Was o uruchomieniu hufcowej akcji Szlachetna Paczka.
Komplet informacji o akcji znajdziecie na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl

Nasz Hufiec przygotowuje paczkę dla wielodzietnej rodziny z województwa Mazowieckiego. Wszystkie informacje na jej temat znajdziecie w załączonym podsumowaniu wyboru rodziny. Zestawienie potrzeb rodziny znajdziecie tu: Lista potrzeb rodziny – wpiszcie się na listę zbieranych artykułów, tak aby lista była jak najbardziej pełna, bo każdy produkt jest ważny.

Zebrane materiały można przynosić do stanicy Hufca podczas dyżurów, w poniedziałek 7 grudnia i w czwartek 10 grudnia w godz. 18:00-20:00. Cała paczka powinna trafić do magazynu Szlachetnej Paczki w piątek 11 grudnia.

Pamiętajcie o paru sprawach:

• Po wybraniu przez nas rodziny nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki;
  • Nie musimy zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny, zwróćcie jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla rodziny bardzo ważne;
  • Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotujmy paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez nas osób.
  • Paczka powinna być podzielone na kilka, poręcznych, niezbyt ciężkich pudeł, proszę nie dostarczajcie do Hufca produktów zapakowanych w reklamówki czy worki foliowe. Pamiętajcie, że w większości magazynów nie będzie sprzętu do transportu przygotowanych paczek – będą one noszone ręcznie siłami Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI.
  • Każde pudło i inne pakunki powinny być opisane kodem szczepu oraz opatrzone numerem, pudła i pakunki należy numerować według klucza: np. 1 z 5, 2 z 5 itd.
  • W Paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze. Proszę, aby nie pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu.

Przekażcie to Waszym drużynom i do dzieła! Liczymy na Was, CZYŃMY RAZEM DOBRO!

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub problemów proszę o kontakt z naszym hufcowym koordynatorem akcji – pwd. Pawłem Polcynem – lub tel. 500 055 107.

hm. Katarzyna Krzak
Komendantka Hufca ZHP Warszawa-Wola