Zasady działania i wspierania specjalności

Zapytacie czym jest specjalność? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to wybrana dziedzina życia harcerskiego programu wychowawczego, która w sposób szczególny i pogłębiony zajmują się harcerze zrzeszeni w drużynach i klubach.

Specjalności zaś, są jednym z trzech zasadniczych elementów wychowania harcerskiego, którymi są kształtowanie charakteru, służba, rozwój zainteresowań i umiejętności

A skoro harcerstwo ma przygotowywać do życia to musi nie tylko rozbudzać zainteresowania specjalistyczne, lecz także umożliwiać uzyskiwanie mistrzostwa w ważniejszych specjalnościach, by kształtować pasje i pozwalać na uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych lub hobbistycznych.

I dlatego namiestnictwo specjalności przy Hufcu Warszawa Wola chcąc zachęcić Was do pracy ze specjalnościami przygotowało dokument, który określa zasady działania i wspierania specjalności.

Znajdziecie w nim informacje co należy zrobić żeby zostać drużyną specjalnościową oraz jak wygląda cały proces zdobywania specjalności. Z dokumentu dowiecie się również w jaki sposób hufiec Wola może Was wspierać w tych działaniach i jakie formy wsparcia Wam oferujemy. Ale co najważniejsze. Znajdziecie w nim listę specjalistów i przyjaciół wraz z formami wsparcia, przypisanych do danej dziedziny i specjalności, którzy mogą Wam pomóc w Waszych działaniach tak naprawdę nie tylko związanych ze specjalnościami, tylko też w normalnej pracy z drużyną.