Harcerski Kurs Spadochronowy “Czasza” IV

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Harcerskim Kursie Spadochronowym “Czasza” organizowanym przez Hufiec ZHP Warszawa – Wola.

Kurs jest organizowany metodą Static Line
Kurs na linę SL/IAD – jest to metoda szkolenia dla osób, które chciałyby skoczyć samodzielnie i poczuć adrenalinę spadochroniarstwa ale jeszcze nie do końca wiedzą czy ten sport jest dla nich.
Można powiedzieć, że są to skoki „na spróbowanie”.
Zaraz po opuszczeniu samolotu (na komendę instruktora) następuje otwarcie spadochronu głównego i lot na otwartej czaszy. Są to tak zwane skoki “niskie”.

W przypadku szkolenia AFF, przy pierwszych skokach asystują dwaj instruktorzy. Razem wyskakują i podczas swobodnego spadania nadzorują wykonywanie poszczególnych ćwiczeń do czasu otwarcia spadochronu. Opóźnienie pomiędzy skokiem z samolotu a otwarciem spadochronu to ok. 45-50s.
W skokach na linę SL/IAD nie ma swobodnego spadania, stąd i nie ma bezpośredniej asysty w powietrzu.
W obu metodach po otwarciu spadochronu uczeń-skoczek jest instruowany za pomocą zestawu radiowego podczas lotu na czaszy i podejścia do lądowania.

Przykładowy film z kursu na linę:

CENA:
1200,00 zł dla harcerzy z Chorągwi Stołecznej ZHP
1250,00 zł dla harcerzy spoza Chorągwi Stołecznej

Hufiec ZHP Warszawa Wola
Ul. Piaskowa 4

W tytule przelewu należy wpisać: DSCZ Czasza imię i nazwisko

UWAGA! Można wpłacać w ratach!

Cena zawiera: Szkolenie spadochronowe składające się z: szkolenia teoretycznego, praktycznego naziemnego, szkolenia praktycznego; ubezpieczenie spadochronowe na czas kursu; transport na i z miejsca realizacji kursu; pełne wyżywienie; koszulkę kursową; opiekę instruktorską; koszty organizacji spotkania promującego spadochroniarstwo.

WARUNKI ZGŁOSZENIA:
• posiadanie opłacone składki członkowskie w macierzystej organizacji harcerskiej i bycie wpisanym do jej ewidencji
• ukończone 16 lat
• wypełniona elektroniczna ankieta uczestnika
• posiadanie zgody obojga rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich)
• opłacenie kosztów kursu

ZGŁOSZENIA:
Poprzez formularz (do dnia 15 września 2018): https://bit.ly/2LDjkAk

MIEJSCE KURSU:
Do ustalenia! Mamy kilka opcji ;)

AKCJE ZAROBKOWE:
Jeśli ktoś nie ma pieniędzy, a bardzo chce wziąć udział zachęcamy do kontaktu! Coś wymyślimy!

CZYM JEST KURS STATIC LINE?
Kurs na linę SL/IAD składa się z trzech części:
szkolenie teoretyczne (7 przedmiotów);
szkolenie praktyczne naziemne (ćwiczenia, które można wykonać na ziemi);
szkolenie praktyczne w powietrzu (skoki z 1000m).
1. Szkolenie teoretyczne – przedmioty:
Prawo lotnicze
Ogólna wiedza o spadochronie
Człowiek – możliwości i ograniczenia
Meteorologia
Procedury operacyjne
Zasady skoku spadochronowego
Ogólne bezpieczeństwo skoków
2. Szkolenie praktyczne naziemne:
Przygotowanie naziemne do skoków spadochronowych to zajęcia dydaktyczne, których celem jest nauczenie czynności wykonywanych na ziemi, a także wykonywanych podczas skoku, w takim stopniu w jakim jest to możliwe na ziemi.
Ćwiczenie podejmowania procedury awaryjnej – uprząż treningowa lub komplet spadochronów odpowiednio zabezpieczony przed niepożądanymi skutkami treningu procedury awaryjnej
Ćwiczenie sylwetki podczas swobodnego spadania i normalnych procedur skoku spadochronowego
Ćwiczenie prawidłowej sylwetki do lądowania oraz sylwetki do przewidywanego twardego lądowania (PLF)
Ćwiczenie oddzielenia się od samolotu – makieta wyjścia z samolotu, lub samolot
Nauka układania spadochronów głównych (do Świadectwa Kwalifikacji)
3. Szkolenie Praktyczne:
Zwykle stosuje się 3 skoki w trakcie których skoczek musi nabyć umiejętności:
– prawidłowe oddzielenie się od samolotu
– przyjęcie odpowiedniej sylwetki podczas wyskoku i napełniania się czaszy spadochronu
– prawidłowe manewrowanie spadochronem
– wykonanie prawidłowego lądowania

Dla chętnych również możemy skoordynować kurs spadochronowy metodą AFF. W razie zainteresowania proszę o kontakt mailowy:

Zobacz nasze Wydarzenie na Facebooku!

phm. Daniel Szatkowski