Wigilia Hufca 2019

Wigilia Hufca 2019

Druhny i Druhowie,
„Jeden bezinteresowny czyn wyzwala kolejne”.
Czy wiecie, jaką moc potrafią mieć Wasze – nawet najmniejsze – dobre uczynki, zwłaszcza te bezinteresowne?

Niedługo spotykamy się Wigilii Hufca, która co roku jest miejscem szczególnym, pełnym uśmiechu, ciepła i poczucia wspólnoty.
Przed tym wydarzeniem zapraszam Was do tego, by pójść w świat i zobaczyć, jak wielką moc może mieć #JedenBeinteresownyCzyn.

W ramach tej akcji zachęcamy Was do tego, aby rozejrzeć się wokół siebie i znaleźć moment, by zrealizować myśl skautowego „jednego dobrego uczynku dziennie”.
Poszukajcie szansy od losu, by zrobić jedną bezinteresowną rzecz.

Jeśli okaże się, że ten jeden czyn dał Wam dużo radości – podzielcie się radością dalej!
Realizację Waszego czynu, opatrzoną jedno-trzyzdaniowym opisem oraz symbolicznym zdjęciem lub zdjęciem z realizacji tego uczynku prześlijcie na adres: .

W dniu Wigilii w hufcu zostanie zawieszony kolaż złożony z Waszych zdjęć, który powita Was swoją mocą u drzwi sali, w której będziemy świętować Wigilię.

Jeśli macie jeszcze więcej śmiałości i chcecie się swoim działaniem pochwalić szerzej, zapraszamy do wrzucania krótkich opisów i zdjęć na bieżąco na fanpage hufca, z hashtagiem #JedenBezinteresownyCzyn. Może zainspirujecie kogoś jeszcze przed Wigilią, i #JedenBezinteresownyCzyn wyzwoli kolejne?
Zdjęcia z facebooka również będą zbierane na rzecz kolażu, którego premiera… w trakcie Wigilii!

A na samą Wigilię zapraszamy Was bardzo serdecznie 16 grudnia (poniedziałek) domowo, do stanicy hufca przy ul. Karolkowej 53A. Zapraszamy Was w mundurach galowych, a jeśli będzie z tym trudno w grudniowej bieganinie poniedziałkowej – w chustach harcerskich.

Żeby nie zabrakło nam jadła i napitku na świątecznym stole, każdą i każdego z Was prosimy o to, byście znaleźli sobie kompana/kompankę z kadry, z którą przyjdziecie razem, i wspólnymi siłami przyniesiecie jedną potrawę. Tradycyjny stół wigilijny jest niezwykle bogaty w różnorodność dań, więc niech Was we dwójkę poniesie kulinarna fantazja!

Możecie postawić na dania bardziej tradycyjne:
https://bit.ly/2sOYZmA

… ale i te bardziej zapomniane…
https://bit.ly/364afty

… lub z dalszego polskiego sąsiedztwa.
https://bit.ly/2sP5HJk

Poniżej zaś plan zdarzeń wigilijnych.
O 18.30 będzie wprowadzenie w wigilijny klimat dla tych, co lubią przygody i gry zespołowe. Chętnych zapraszamy do zgłoszenia się przez formularz: https://bit.ly/34T9Bz3

Mamy nadzieję, że do 19.30 dotrą do nas już wszyscy, z różnych krańców Warszawy i od wielu zadań przedświątecznych, jako że o tej godzinie zaczniemy oficjalne wigilijne powitanie. Będzie w tej części wiele niespodzianek, zatem postarajcie się nie przeoczyć tego momentu!

O 20.00 pójdą w ruch Wasze serca i serdeczności wobec siebie i innych. Jak to będzie wyglądać dokładnie? To już przekonacie się na miejscu. Zaś niedługo potem usłyszycie nuty pierwszej kolędy.

By móc się pożegnać w pełnym gronie, a tych, co będą do dalszych działań lub będą czuli znużenie całego długiego dnia – zakończymy Wigilię wspólnym kręgiem o 20:30.

Pytania, wątpliwości ślijcie na adres: .

Zobacz nasze Wydarzenie na Facebooku!

CZUWAJ!