Staże w zespołach hufcowych

Staże w zespołach hufcowych

Druhny, Druhowie,

Czy zastanawialiście się kiedyś, co wspiera życie miasta?

Patrząc na mapy czy zdjęcia, zazwyczaj pierwsze, co widzimy, to „budulce” miasta – budynki, domy, ulice, wiadukty…

Jednak same zgromadzenie budowli nie tworzy miasta. Często umyka to naszym oczom, że jednak na to, aby miasto mogło żyć i dawało swoim mieszkańcom to, czego im trzeba, składa się wysiłek wielu, wydawałoby się, że niepowiązanych, instytucji i działalności. By mieszkańcy miasta mogli się wyżywić, są potrzebne sklepy i targowiska. By mieszkańcy czuli się w nim bezpiecznie, policja patroluje ulice. Aby mieszkańcy żyli w zdrowiu, działają szpitale. By zapewnić chwilę wytchnienia od codziennych spraw powstają parki, pojawiają się kina, kawiarnie, miejsca kultury. By podejmować trudne decyzje, gdy miastu coś zagraża lub gdy trzeba planować, jak miasto ma się rozwijać na przyszłość – miasto ma swoich gospodarzy, burmistrzów czy Radę Miasta.

Podobnie jest z hufcem.

Hufiec to nie tyle jego stanica pod konkretnym adresem, lecz duże grono zaangażowanych wędrowników i instruktorów, którzy dzieląc się swoimi talentami, budują działania, z których możemy czerpać wszyscy wspólnie jako członkowie i członkinie hufca. To grono ekspertów i ekspertek, wspólnie wprawiających w ruch hufcowe działania i wspierających gromady i drużyny na wiele sposobów.

Jeśli szukasz ciekawego wyzwania i pola do rozwijania swoich talentów, zapraszamy Cię do poznania tej instruktorskiej wspólnoty od środka. Ogłaszamy dla chętnych staże w zespołach hufcowych!

Każdy staż oferuje przyjrzenie się bieżącemu działaniu zespołu i nabycia nowych umiejętności pod okiem mentorskim starszych doświadczeniem instruktorów i instruktorek. Możesz w ten sposób zrealizować wymagania próby na stopień, przygotować się rzetelnie do pełnienia funkcji czy nabyć doświadczenie w wybranej dziedzinie, którym będziesz chciał(a) się pochwalić, również pozaharcersko, np. wpisując do swojego CV. Na początku stażu zostanie z Tobą ułożony plan współpracy, który pozwoli dopasować Twoje zadania i wyzwania w ramach stażu tak, abyś spróbował(a) sił i nauczył(a) się tego, na czym Ci zależy.

Aby sprawdzić, jak wyglądają staże w poszczególnych zespołach hufca, możesz kliknąć tutaj, aby przeczytać ich opisy. Możesz też bezpośrednio skontaktować się z szefem / szefową danego zespołu.

Mówisz „TAK!” wyzwaniu, ale nie wiesz, co wybrać? Możesz zgłosić się przez ten formularz. Po pewnym czasie wróci do Ciebie osoba z komendy hufca z podpowiedzią, gdzie warto byś próbował(a) swoich sił.

Sprawdź się!