Dyskusja o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim

Przypominamy, że już 14 kwietnia spotykamy się na hufcowej debacie o roli i treści Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Dyskusja rozpocznie się o godzinie 18:00 w siedzibie Chorągwi Stołecznej (ul. Piaskowa 4).

Naszym gościem będzie hm. Marcin Maryl, przewodniczący Zespołu do spraw Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego, który to zespół na mocy Uchwały XXXVIII Zjazdu ZHP z dnia 8 grudnia 2013 r. został zobowiązany do opracowania jednolitego projektu redakcji powyższych treści.

W trakcie spotkania przewidujemy możliwości dyskusji na forum, jak i pracy w poniższych grupach problemowych (możliwość wyboru grupy na spotkaniu):
– Prawo i Przyrzeczenie „z Bogiem” czy „bez Boga”,
– jak to jest z tymi nałogami, czyli o 10 punkcie Prawa Harcerskiego,
– prawo „rycerskie”, czyli Zawisza w Prawie Harcerskim,
– karność czy dbanie o więzi, czyli rodzina i przyjaciele w Prawie Harcerskim,
– nowe wartości w Prawie Harcerskim, czyli dbałość o rozwój i gospodarność.

Włączmy się aktywnie w dyskusję, dzielmy się spostrzeżeniami. Naszego głosu w tej ogólnopolskiej debacie nie może zabraknąć!