Drużyna Szlachetnej Paczki w naszym hufcu

W tym roku postanowiliśmy dołączyć do Ogólnopolskiej Drużyny Szlachetnej Paczki. Razem z organizatorami akcji chcemy realizować ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym wsparcie materialne, motywujemy rodzinę do poradzenia sobie w trudnej życiowej sytuacji.

Pamiętajcie, że przygotowana przez nas pomoc może stać się dla rodziny impulsem do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Obdarowani poczują się wartościowi, dostaną wiadomość: „Jesteście dla nas ważni!”. To najpiękniejsze, co można dać człowiekowi.

Wybraliśmy już rodzinę, której chcemy pomóc, zapoznaliśmy się z opisem jej  historii oraz jej potrzebami. Teraz Wy też możecie na nie odpowiedzieć – wesprzeć rodzinę w potrzebie i zrobić krok w zmianie tego świata na lepsze, w myśl zasady: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Dołącz więc do naszej hufcowej Drużyny Świątecznej Paczki!

Razem ze swoim środowiskiem przejrzyjcie listę potrzeb wybranej przez nas rodziny, zobaczcie, co możecie zgromadzić (zachęcamy do włączenia w akcję również rodziców Waszych zuchów i harcerzy oraz instruktorów Waszych środowisk) i przynieście świąteczne dary do hufca!

Jeśli nie możecie z jakiś względów przynieść darów do siedziby hufca lub chcecie wesprzeć naszą hufcową Szlachetną Paczkę w inny sposób (pomocą przy pakowaniu i sortowaniu zebranych darów – czyli dołączeniem do trzonu drużyny Paczki w hufcu, transportem darów do miejsca magazynu bądź wpłatą gotówkową, którą będziemy mogli „przekuć” na zakup potrzebnych rzeczy) – prosimy o kontakt bezpośrednio z Gosia Sochacka11.

W załączniku znajdziecie opis historiipotrzeb wybranej rodziny. W celu sprawniejszej koordynacji akcji chętne środowiska pięknie proszę o wcześniejsze zgłoszenie udziału w akcji.

Dary będziemy zbierali do piątku, 12 grudnia, do godziny 20:00 w hufcu. Pomóżmy, bo warto!